Мульчування - це покриття грунту мульчирующим матеріалом (мульча). Мульча покращує умови росту рослин і грунтову родючість: зберігає вологу в грунті, захищає родючий шар ґрунту від вимивання дощами і при поливі, запобігає утворенню ґрунтової кірки. У природі «мульчування» - це наприклад, ґрунт у лісі під шаром багаторічної листя.
У природі немає не прихованих ділянок землі, як у городах та садах традиційного землероба. Ґрунт завжди покривають перегній, відмерлі рослини, суха трава, листова та гілки, а живі рослини притіняють собою від сонячних променів. Згадайте, як виглядає ґрунт у лісі. Ґрунтопокривний шар в органічному землеробстві називається мульчею.
Мульчування вирішує проблему посухи, шар мульчі надовго зберігає під собою цілющу вологу після поливу, дощу або випадання роси, при цьому не перешкоджаючи повітрообміну ґрунту.
Мульчування - це повернення до природних умов зростання рослин. Це людина стала землю копати, орати, прополювати, удобрювати, знищувати механічно та хімічно непотрібні рослини (бур'ян). Механічна обробка землі призводить до ерозії та вимивання гумусу верхнього родючого шару, його ущільнення. Хімічні обробки знищують живі організми, що роблять структуру родючого шару волого- та повітропроникною. Виходить, що людина в прагненні отримати якнайкращий і більший урожай, робить землі гіршою, а значить і собі зрештою. Адже всі ми діти Землі.