Виробник: Агроволокно Zahrada (Чеська Республіка)
Колір матеріалу: Чорний.
Ширина: 100 см.
Довжина: 50 метрів.
Щільність: 60грамм / 1метр квадратний.
Універсальне агроволокно Заграда
- УФ - стабілізація 4%
- Міцність і довговічність матеріалу;
- Екологічна чистота;
- Легкість використання і зберігання;
- Створення сприятливого мікроклімату для отримання раннього високого врожаю;
- Відмінна свiтлопроникність;
- Чудова повітропроникність;
Основні властивості матеріалу:
-
Хороша повітро-і водопроникність.
-
Висока світлопроникність.
-
Створення оптимального мікроклімату для рослин.
-
Захист від пересихання грунту.
-
Створення сприятливого циклу зрошення.
-
Багаторазове використання завдяки високій якості матеріалу.
-
Перешкода охолодженню землі, що дає можливість прогріватися грунті в більш ранні терміни.
Агроволокно чорного кольору це кращий матеріал для мульчування грунту. Чорне агроволокно перешкоджає розвитку бур'янів, що дає можливість виключити використання гербіцидів і отримати екологічно чисту продукцію. Позитивна сторона такого мульчування полягає ще і в тому, що темний колір добре притягує сонячну енергію, створюючи тим самим для кореневої системи рослин такий температурний режим, при якому урожай овочів можна отримати в більш ранні терміни.
Вибір агроволокна НА ПРИКЛАДІ вирощування полуниці:
Зараз існує безліч виробників агроволокна, а також саме агроволокно відрізняється по щільності, кольору і призначенню. Для вирощування полуниці з використанням мульчування найкраще підходить агроволокно чорне щільністю 60 г / м2, його термін служби складає більше 3-х сезонів. Для захисту полуниці від негативних погодних умов рекомендується використовувати агроволокно біле, щільністю від 23 г / м2 (для захисту від сонячних «опіків», рясних опадів, граду, птахів і т.д.) до 50 г / м2 (для захисту від заморозків до -9С). По ширині агроволокно необхідно вибирати виходячи з ширини грядки, найбільш поширена ширина агроволокна 1,6 м, 3,2 м.
Далі - переходимо безпосередньо до посадки полуниці:
Найкраще садити молоді кущі (якщо робите грядку навесні), якщо восени, тоді краще використовувати саджанці, які є приросли вусами цього року. Уже навесні на них з'являться квіти. Можна використовувати саджанці вирощені в грунті (попередньо необхідно підрізати коріння), а також розсаду вирощену в стаканчиках. У першому варіанті легше садити і немає необхідності викопувати глибоку лунку. При використанні розсади необхідна більш глибока лунка, але при цьому розсада швидше і краще приживається. Досвід показує, що використання другого способу дає найкращий результат, але витрат часу більше.
Після, необхідно зробити доріжки, що забезпечить вільне пересування по грядках, а також додаткову фіксацію агроволокна до грунту. Якщо на агроволокно є стики, то доріжки краще прокладати по ним. Для матеріалу доріжок можна використовувати дошки, а також добре підходить тротуарна плитка, яку можна покласти з деякою відстанню один від одного у вигляді острівців.
Як поливати полуницю висаджену на агроволокно?
Найбільш ефективний і економічний спосіб поливу полуниці є використання краплинного зрошення. Витрати води і електроенергії при краплинному зрошенні зменшуються в 2-5 разів, ніж при звичайному поливі, а також в 3-4 рази знижуються норми внесення добрив, які подаються по крапельним трубках безпосередньо в прикореневу зону. Під агроволокном волога може утримуватися 5-7 днів, навіть при дуже високих температурах навколишнього середовища.
Переваги агрополотна при вирощуванні полуниці
Використання мульчирующего агроволокна дає істотні переваги:
1. Знижуються трудовитрати;
2. Немає необхідності внесення гербіцидів (бур'яни під агроволокном практично не ростуть);
3. Урожай дозріває на 10-14 днів раніше;
4. Чисті ягоди (особливо важливо для тих, хто займається вирощуванням для продажу);
5. Полуниця менше схильна до грибкових захворювань;
6. Агроволокно «дихаючий матеріал» - це не дає перегріватися полуниці в жарку погоду, а також довше тримає тепло в грунті.