Зелене агроволокно Agreen — легкий, екологічно чистий, довговічний, поліпропіленовий нетканий матеріал, який забезпечує високі та ранні благодатності.
Виробник: Agreen
Колір матеріалу: Зелений.
Ширина: 1,60 м.
Довжина: 50 м.
Щільність: 50 грамів/1 м2.
Експлуатація: від 4 сезонів.
Застосування: Мульчування ґрунту, перешкоджає росту бур'янів, чудово пропускає воду.
Призначення для: Полуниці, Моркви, Огірців, Болгарського перцю, Капуси, Картопля, буряка, Буряка, Баклажанов, Салата, Помідорів та інших культур.
Основні властивості зеленого агроволокна:
-
Гарна повітро- і водопроникність.
-
Висока світлопроникність.
-
Створення оптимального мікроклімату для рослин.
-
Захист від пересихання ґрунту.
-
Створення сприятливого циклу зрошення.
-
Багаторазове використання завдяки високому якості матеріалу.
-
Перешкода охолодженню землі, що дає можливість прогріватися ґрунту в більш ранні терміни.
Агроволокно зеленого кольору це найкращий матеріал для мульчування ґрунту. Зелене агроволокно перешкоджає розвитку сірої рослинності, що дає змогу усунути використання гербіцидів і отримати екологічно чисту продукцію. Позитивна сторона такого мульчування полягає ще й у тому, що темно-зелений колір добре притягує сонячну енергію, створюючи в такий спосіб для кореневої системи рослин такий температурний режим, за якого урожай овочів можна отримати в більш ранні терміни.
Вибір агроволокна НА ПРИМІРЦІ вирощування полуниці:
Зараз є безліч виробників агроволокна, а також сама агроволокно відрізняється за щільністю, кольором і призначенням. Для вирощування полуниці з використанням мульчування найкраще підходить агроволокно темно-зелене щільність 50 г/м2, його термін експлуатації становить понад 3 сезони. Для захисту полуниці від несприятливих погодних умов рекомендується використовувати агроволокно біле, щільністю від 23 г/м2 (для захисту від сонячних «ожов», рясних опадів, граду, птахів тощо) до 50 г/м2 (для захисту від заморозків до -9 °C). За шириною агроволокно необхідно вибирати з огляду на ширини грядки, найпоширеніша ширина агроволокна 1,6 м, 3,2 м.
Далі — переходимо безпосередньо до посадки полуниці:
Найкраще садити молоді кущі (якщо робите грядку навесні), якщо восени, тоді краще використовувати саджанці, які були приросли вусами цього року. Уже навесні на них з'являться квіти. Можна використовувати саджанці, вирощені в ґрунті (навмисно необхідно підрізати коріння), а також розсаду, вирощену в склянках. У першому варіанті легше садити й немає потреби викопувати глибоку лунку. Під час використання розсади потрібна глибша лунка, але водночас розсада швидше та краще доживається. Досвід показує, що використання другого способу дає найкращий результат, але витрат часу більше.
Після, необхідно зробити доріжки, що забезпечить вільне пересування грядками, а також додаткову фіксацію агроволокна до ґрунту. Якщо на агроволокні є стики, то доріжки краще прокладати по них. Для матеріалу доріжок можна використовувати дошки, а також добре підходить тротуарна плитка, яку можна покласти з певною відстанню одна від одної у формі острівців.
Як поливати полуницю висаджену на агроволокні?
Найефективніший і найекономніший спосіб поливання полуниці є використання крапельного зрошення. Витрати води й електроенергії під час крапельного зрошення зменшуються у 2-5 разів, ніж у разі звичайного поливання, а також у 3-4 рази знижуються норми внесення добрив, які подаються по крапельних трубках безпосередньо в прикореневу зону. Під агроволокном волога може утримуватися 5-7 днів, навіть за дуже високих температур довкілля.
Перевага агроволокна під час вирощування полуниці
Використання мульчувального агроволокна дає істотні переваги:
1. Знижуються трудові витрати;
2. Немає потреби внесення гербіцидів (сорняки під агроволокном практично не ростуть);
3. Урожай дозріває на 10-14 днів раніше;
4. Чисті ягоди (особливо важливі для тих, хто вирощується для продажу);
5. Полуниця менше схильна до грибкових захворювань;
6. Агроволокно «повітропроникний матеріал» — це не дає перегріватися полуниці в спеку, а також довше тримає тепло в ґрунті під час зниження температури.
Усім успіхів і високих урожаїв!